Brak poważnych zaburzeń związanych z używaniem marihuany lub problemów narastających po dekryminalizacji marihuany w Tajlandii, mówi Ministerstwo Zdrowia Publicznego

Krajowy –

W ciągu ostatnich pięciu lat nie pojawiły się żadne poważne zaburzenia ani problemy związane z używaniem marihuany, nawet po zalegalizowaniu marihuany w Tajlandii w czerwcu, poinformowało w czwartek 1 września tajlandzkie Ministerstwo Zdrowia Publicznego.

Dr Praphon Tangsrikiatkul, przewodniczący Komitetu ds. Marihuany do użytku medycznego przy Ministerstwie Zdrowia Publicznego, ujawnił podczas spotkania komitetu, że w ciągu ostatnich pięciu lat od 2018 do 2022 r. liczba osób uzależnionych od marihuany, które szukały rehabilitacji, była stosunkowo stabilna.

Dr Praphon Tangsrikiatkul

Według informacji Departamentu Usług Medycznych, pacjenci cierpiący na alergie na marihuanę lub ostre zatrucie marihuaną na oddziale ratunkowym przebywają obecnie średnio 1-2 osoby dziennie, podczas gdy 81 procent pacjentów wraca do zdrowia i jest w stanie wrócić do domu po leczonych w izbie przyjęć. (informacje na dzień 29 r.)

„W porównaniu z innymi narkotykami metamfetamina zajęła pierwsze miejsce pod względem liczby osób, które przeszły rehabilitację, która wyniosła 77.55 proc. Niepokojąca była również liczba osób nadużywających heroiny, ponieważ prawdopodobnie wzrośnie liczba osób, które szukały rehabilitacji. Ale w przypadku marihuany liczba osób otrzymujących odwyk nie wzrosła przez ostatnie 5 lat, mimo że roślina ta została zalegalizowana w Tajlandii” – dodał dr Praphon.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media. 

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/