Soi Dog przeprowadza coroczną akcję szczepień w Phuket Stray Dog Shelter

Fundacja Soi Dog niedawno przeprowadziła coroczną akcję szczepień w schronisku dla bezpańskich psów w Phuket w Thalang – znanym również jako rządowy funt dla psów.

Zespół weterynarzy Soi Dog, pracowników społecznych i ratowników, wraz z przedstawicielem Departamentu Rozwoju Zwierząt Gospodarskich w Phuket, zebrali się, aby zapewnić, że wszystkie 735 psów rezydujących w placówce zarządzanej przez rząd otrzymało niezbędne szczepienia przeciwko sześciu chorobom , w tym wścieklizny, nosówki i parwowirusa.

„Coroczne szczepienia psów ze schroniska są koniecznością i powinny być standardem w każdym schronisku” – powiedziała dr Alicja Izydorczyk, International Director of Animal Welfare Soi Dog. „Nosówka i parwowirus są niezwykle zaraźliwe i oba są bardzo powszechne w Tajlandii, zabijając setki tysięcy psów każdego roku. Jeśli psy w schronisku nie są regularnie szczepione, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo wybuchu epidemii, która może z łatwością zabić połowę populacji psów w schronisku”.

Soi Dog od ponad 15 lat zapewnia opiekę weterynaryjną nad psom w Phuket Stray Dog Shelter. Oprócz corocznej akcji szczepień, fundacja co tydzień wysyła do schroniska weterynarzy, a każdego dnia personel środowiskowy, aby upewnić się, że wszystkie przebywające tam psy są spryskane/wykastrowane, odrobaczone, chronione przed kleszczami i pchłami oraz leczone wszelkie problemy zdrowotne, z których najczęstsze to rany po ugryzieniu przez psa, choroby grzybicze i inne choroby skóry, biegunka i kaszel. Wszelkie psy cierpiące na cięższe schorzenia są przenoszone do szpitala Soi Dog w Mai Khao na dalsze leczenie.

Wszystko to ma swoją cenę, a organizacja non-profit przeznacza co roku około 2 milionów bahtów na leczenie i profilaktykę weterynaryjną psów przebywających w schronisku. Nie otrzymujące żadnych rządowych funduszy, koszty te są pokrywane z życzliwych darowizn od hojnych miłośników zwierząt na całym świecie.

Opieka nad psami w Phuket Stray Dog Shelter jest główną częścią programu pomocy społecznej Soi Dog, który zapewnia opiekę i leczenie ulicznych psów i kotów w społecznościach wokół Phuket.

Każdy z trzech zespołów społecznych Soi Dog składa się z weterynarza i personelu pomocniczego weterynaryjnego, który podróżuje po wyspie, aby zapewnić natychmiastową opiekę medyczną zwierzętom, które zostały zgłoszone jako chore lub ranne. Wśród wielu korzyści, program pomaga zmniejszyć obciążenie zawsze zajętych szpitali psów i kotów Soi Dog. Pomaga również uczyć podstawowej pierwszej pomocy dla zwierząt osobom, które opiekują się psami i kotami w społeczności poprzez przypadkowe uczenie się i wyznaczone warsztaty.

„Podczas gdy Soi Dog opiekuje się zwierzętami ze wszystkich środowisk, niezależnie od tego, czy żyją na ulicach, czy w obiektach, takich jak rządowa zagroda dla psów, to także zbiorowa odpowiedzialność społeczności polega na zjednoczeniu się, aby pomóc zwierzętom z Phuket i nie tylko, ” dodała dr Alicja.

Poprzedni to komunikat prasowy opublikowany za pełną zgodą i autoryzacją organizacji wymienionych w materiałach PR i mediach TPN. Oświadczenia, przemyślenia i opinie organizacji biorącej udział w komunikacie prasowym są całkowicie ich własnymi i niekoniecznie muszą odzwierciedlać wypowiedzi mediów TPN i jej pracowników.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.