Tajskie kary za wykroczenia drogowe wzrosną od 5 września

ZDJĘCIE: มุมข่าวพัทยา

Krajowy —

Tajlandia w końcu zmieniła archaiczną, osławioną ustawę o ruchu drogowym, wprowadzając nowe kary za przekroczenie prędkości lub niezatrzymanie się na przejściach dla pieszych wędrujących z 1,000 do 4,000 bahtów, które wejdą w życie w następny poniedziałek, 5 września.

Ogłoszenie znowelizowanej ustawy Prawo o ruchu lądowym dokonało Pol. Gen. Damrongsak Kittiprapat, zastępca krajowego szefa policji i dyrektor centrum zarządzania ruchem, wczoraj, 2 września, podkreślił następujące zmiany:

  • Kierowcom winnym jazdy pod wpływem alkoholu grozi nie więcej niż jeden rok więzienia i/lub grzywna w wysokości 5,000 20,000-50,000 100,000 bahtów. Jeśli kierowcy powtórzą to samo wykroczenie w ciągu dwóch lat, kary wzrosną do grzywny w wysokości XNUMX XNUMX-XNUMX XNUMX bahtów i dwuletniego więzienia. Ponadto wielokrotni przestępcy zawsze otrzymają od sądu zarówno grzywnę, jak i karę pozbawienia wolności.
  • Kary dla osób naruszających prawo ruchu drogowego, takich jak jazda z dużą prędkością, skakanie na czerwonym świetle lub nie zatrzymywanie się na przejściach dla pieszych, zostaną zwiększone z nie więcej niż 1,000 bahtów do nie więcej niż 4,000 bahtów.
  • Kary za jazdę do tyłu, parkowanie w miejscach o ograniczonym dostępie i nie noszenie kasku zostaną zwiększone z 500 bahtów do 2,000 bahtów.
  • Kierowcom skazanym za prowadzenie pojazdu bez względu na bezpieczeństwo i życie innych osób grozi do jednego roku więzienia i/lub grzywna w wysokości 5,000 20,000-2,000 10,000 bahtów. Obecne kary to trzy miesiące więzienia i/lub grzywna w wysokości XNUMX-XNUMX XNUMX bahtów.

Dodatkowo, kary dla zawodników ulicznych, organizatorów wyścigów ulicznych i operatorów sklepów z modyfikacjami rowerów również zostały dostosowane w następujący sposób:

  • Motocykliści, którzy zbierają się z więcej niż pięcioma osobami, są uważani za próbę nielegalnego ścigania się na motocyklach, jeśli spełniają jeden z trzech warunków: 1. mają wcześniej zaplanowaną wizytę na wyścig 2. posiadają nielegalnie zmodyfikowany motocykl 3. wykazują zamiar ścigania się. Kary dla kierowców ulicznych to kara więzienia do trzech miesięcy i/lub grzywna w wysokości 5,000 10,000-XNUMX XNUMX bahtów.
  • Organizatorom wyścigów ulicznych grozi kara więzienia do sześciu miesięcy i/lub grzywna w wysokości 10,000 20,000-XNUMX XNUMX bahtów.
  • Operatorom sklepów z modyfikacjami rowerów grozi kara więzienia do trzech miesięcy i/lub grzywna w wysokości 5,000 10,000-XNUMX XNUMX bahtów.

Znowelizowana ustawa Prawo o ruchu lądowym wejdzie w życie w poniedziałek 5 września.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Obraz po treści postu
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.