Nowe prawo o ruchu drogowym, które nakłada na wszystkich pasażerów w pojazdach obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa, oraz kilka przepisów ruchu drogowego weszły w życie dzisiaj

Krajowy –

Nowe prawo drogowe, które wymaga od wszystkich pasażerów w pojazdach, w tym pasażerów na tylnych siedzeniach, zapinania pasów bezpieczeństwa podczas całej podróży, wchodzi w życie dzisiaj, 5 września. Obejmuje to również wymóg posiadania fotelika samochodowego dla dzieci poniżej szóstego roku życia.

Ponadto pasażerowie o wzroście poniżej 135 centymetrów muszą przez cały czas zapinać pasy bezpieczeństwa lub korzystać ze specjalnego miejsca, aby zapobiec obrażeniom w razie wypadku. Osoby naruszające mogą zostać ukarane grzywną w maksymalnej wysokości 2,000 bahtów, zgodnie z nową ustawą o ruchu drogowym, opublikowaną w maju w Royal Gazette.

Dzisiaj wdrożono również kilka nowych przepisów ruchu drogowego, które zwiększają grzywny i kary, powiedział generał policji Preecha Charoensatanon z policji drogowej.

Podwyższenie stawki kary ma wzmocnić bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Zgodnie z jego oświadczeniem, niektóre wykroczenia – w tym przekroczenie prędkości, przerwanie czerwonego światła i niezatrzymywanie się dla pieszego na przejściu dla pieszych – podlegają karze do 4,000 bahtów.

Preecha dodał: „Jednak w ciągu pierwszych 3 miesięcy policja nadal realizowałaby karę z poprzedniego prawa. I chociaż nowa najwyższa grzywna wynosiła 4,000 bahtów, grzywny nadal będą początkowo wynosić 500 bahtów, aby umożliwić kierowcom dostosowanie się i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego”.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawił się na naszej siostrzanej stronie internetowej The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media. 

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Zapisz się!
Nie Meechukhun
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.