Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: Powódź, kłótnia kierowców minivanów, indyjscy turyści najchętniej odwiedzani przez turystów

Wrzesień 2nd

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasza cotygodniowa funkcja, w której przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszej okolicy Phuket z zeszłego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 29 sierpnia 2022 r. do niedzieli 4 września 2022 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Ulewny deszcz 2 wrześniand w Thalang uszkodzono 40 samochodów. Kondominium w pobliżu międzynarodowego lotniska w Phuket i przed polem golfowym w pobliżu Thep Kasattri Road w Mai Khao zostało mocno zalane.

Generał Prayut Chan-o-cha nakazał armii pomoc ofiarom powodzi w Phuket.

Minister obrony generał Prayut Chan-o-cha 3 wrześniard nakazał Królewskiej Armii Tajlandzkiej pomóc ofiarom powodzi w podokręgu Mai Khao w Thalang.

2. Kierowcy dwóch minibusów zostali wezwani na posterunek policji w Phuket w niedzielę, 4 września, po kłótni o odbiór zagranicznych klientów w pobliżu molo Rassada w dzielnicy Mueang w piątek 2 września.

Wydarzenie stało się wirusowe w mediach społecznościowych.

3. Ponad 100,000 1 indyjskich turystów odwiedziło Phuket od czasu zakończenia programu Test and Go XNUMX maja, mówi Phuket Immigration.

Oczekuje się, że do końca 2022 r. Indianie będą nadal najchętniej odwiedzanymi przez turystów zagranicznymi turystami do Phuket.

4. Mężczyzna doznał obrażeń od rany ciętej po kłótni ze swoim byłym przyjacielem w pobliżu parku publicznego Saphan Hin w Wichit 28 sierpnia.

Podejrzany, który otworzył ogień w walce zbrojnej w pobliżu parku publicznego Saphan Hin w Mueang Phuket, został aresztowany w Satun.

Wydarzenie dotyczyło wielu mieszkańców.

5. Krokodyl o długości 120 centymetrów został znaleziony w stawie w świątyni w Phuket.

Krokodyl został usunięty ze stawu. Biuro Rybołówstwa w Phuket stwierdziło, że krokodyle są zwierzętami chronionymi, które wymagają pozwolenia na posiadanie.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.