Liczba Tajów popełniających samobójstwo wzrosła o 1,000 osób rocznie w ciągu ostatnich pięciu lat, ujawnia Departament Zdrowia Psychicznego

Krajowy –

Według Departamentu Zdrowia Psychicznego w czwartek 500 września średnie statystyki samobójstw wśród Tajów wzrosły o 1,000 do 8 osób rocznie w ciągu ostatnich pięciu lat.

Rzecznik prasowy dr Warot Chotipittayasunon stwierdził podczas internetowej dyskusji panelowej poświęconej zdrowiu psychicznemu, że liczba osób popełniających samobójstwo wzrosła aż o 1,000 osób rocznie w ciągu ostatnich 10-5,000 lat. Tylko w 2021 roku około XNUMX osób popełniło samobójstwo.

TPN zauważa, że ​​w 2021 r. średnio przez osiem miesięcy przedłużono ograniczenia Covid19, quasi-blokady, przymusowe zamknięcia firm, mandaty i inne środki, które zdziesiątkowały wiele sektorów tajskiej gospodarki, takich jak turystyka, hotelarstwo, budownictwo, imprezy, MICE, kultura, sport, rozrywka, handel detaliczny i nie tylko.

Stwierdzono, że najczęstszą przyczyną samobójstw są problemy w związkach, a następnie stan zdrowia fizycznego, problemy alkoholowe i problemy ekonomiczne. 90% osób, które popełniły samobójstwo, było spowodowanych więcej niż jednym problemem, ale głównym czynnikiem były problemy w związku.

Dr Warot Chotipittayasunon

Podczas gdy liczba osób cierpiących na zaburzenia psychiczne wzrasta, liczba ekspertów medycznych i personelu jest wciąż ograniczona.

Rzecznik dodał: „W Tajlandii jest mniej niż 200 psychiatrów dziecięcych i młodzieżowych, podczas gdy w Tajlandii jest około 1,000 psychiatrów i 1,000 psychologów. A zwiększenie liczby specjalistów od zdrowia psychicznego może zająć 5-10 lat. Tradycyjne leczenie w szpitalu może już nie być skuteczne, więc problemy ze zdrowiem psychicznym są problemem dla wszystkich”.

„W ciągu ostatnich dwóch lat 'HOPE Task Force' lub Special Operations Suicide Prevention Team uratowały ponad 400 osób, które próbowały popełnić samobójstwo, co czyni go pierwszym na świecie pomiarem niesamobójczym. Jednak w porównaniu z rosnącym wskaźnikiem samobójstw ochrona jest obowiązkiem każdego. Dlatego pilnie ważne jest budowanie silnej współpracy w celu zapobiegania samobójstwom w społecznościach”.

Orapin Wimonphusit ze Stowarzyszenia na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Alternatywnego (SADA) kontynuował, że kolejną niepokojącą grupą była populacja w wieku produkcyjnym, ponieważ grupa ta jest najbardziej narażona na popełnienie samobójstwa, zgodnie z wcześniejszymi statystykami, a 74 procent to osoby pracujące w wieku od 25 do 59 lat.

Powiedziała: „Grupa w wieku produkcyjnym stała się obecnie najbardziej zagrożoną grupą, na którą państwo i społeczeństwo powinny zwrócić szczególną uwagę i zapewnić wiedzę lub procedury w celu poprawy zdrowia psychicznego i finansowego grupy w Tajlandii, niezależnie od tego, czy jest to krajowa polityki lub strategie, które można włączyć do krajowego systemu bezpieczeństwa zdrowotnego w celu utrzymania ich zdrowia fizycznego”.

Oryginalna wersja tego aartykuł pojawił się na naszej siostrzanej stronie internetowej The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.