Thai Retailers Association wyraża zaniepokojenie inflacją, ponieważ Retail Sentiment Index (RSI) pozostaje stabilny w sierpniu

Krajowy –

Tajskie Stowarzyszenie Sprzedawców Detalicznych (TRA) wyraziło zaniepokojenie inflacją po tym, jak Indeks Nastrojów Detalicznych (RSI) w Tajlandii nie wykazał znaczących postępów w sierpniu.

Thai Retailers Association i Bank of Thailand ujawniły w piątek, 2022 września, badanie Indeksu Nastrojów Detalicznych za sierpień 9 r., że indeks nastrojów detalicznych (RSI) w sierpniu utrzymuje się na stabilnym poziomie z indeksem lipcowym. Badanie wykazało, że chociaż coraz więcej konsumentów zaczęło wydawać pieniądze i żyć jak w okresie przed pandemią, wielu przedsiębiorców nadal obawia się inflacji z powodu wyższej tendencji stóp procentowych i wzrostu płacy minimalnej o 5-8 proc. może wpłynąć na koszty przedsiębiorców.

Indeks wskazywał również, że zaufanie przedsiębiorców może wykazać tylko niewielką poprawę w ciągu najbliższych trzech miesięcy, ponieważ biznes wciąż się ożywia, a operatorzy nadal obawiają się rosnących kosztów i cen produktów.

Wiceprezydent TRA Chatchai Tuongratanaphan stwierdził, że chociaż ludzie zaczęli żyć normalnie, wydatki na rachunek spadły, podczas gdy częstotliwość zakupów nieznacznie wzrosła. Ten sam wzrost sprzedaży sklepowej (SSSG-MoM) w biznesie również spadł w sierpniu w porównaniu do poprzednich miesięcy.

ZDJĘCIE: punkt pracy dzisiaj

Podkreślił: „Badanie wskazuje, że zachowania konsumentów spowalniają ich wydatki, osłabiając siłę nabywczą i ogólne wydatki. Wynika to częściowo z obaw o zadłużenie gospodarstw domowych i dochody, które nie zostały w pełni odzyskane. Dlatego konsumenci kupują tylko towary pierwszej potrzeby i ograniczają konsumpcję dóbr luksusowych, co nie jest zbyt dobrym znakiem”.

Jak wynika z badania, większość przedsiębiorców, na które przypadało 40 proc., uważała, że ​​ceny produktów wzrosną maksymalnie do 70 proc. Około XNUMX proc. ankietowanych przedsiębiorców uważało również, że wyższa inflacja, która napędza wysokie ceny na rynku krajowym, jest najbardziej niepokojącym czynnikiem ożywienia biznesu po pandemii.

„Rząd powinien zatem pilnie wdrożyć środki stymulujące zakupy i konsumpcję krajową, na przykład poprzez ponowną realizację projektu „Shop Dee Mee Kuen” i zwiększenie limitu kredytowego do 100,000 XNUMX bahtów, aby stymulować wydatki wśród osób o wysokiej sile nabywczej lub przywracając Projekty „Half-Half” i „Thai Tiew Thai” do końca roku” – dodał Chatchai.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.