Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: Przeproś turystów, Inspekcja pozwoleń na pracę, Minister sportu odwiedził Bangla i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasza cotygodniowa funkcja, w której przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszej okolicy Phuket z zeszłego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 5 września 2022 r. do niedzieli 11 września 2022 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Policja Turystyczna wręczyła bukiet turystom na wyspie Samui, którzy jechali minibusem w Phuket podczas kłótni o odbiór zagranicznych klientów.

Przeprosili za incydent i wyjaśnili, co się stało. Doradzają turystom, aby zgłaszali incydenty policji turystycznej za pośrednictwem 1155 lub aplikacji „Tourist Police I Lert U”, jeśli potrzebują pomocy lub znajdą podobne zdarzenie.

2. Policja Wydziału Zwalczania Przestępczości aresztowała 26-letniego mężczyznę w Phuket za rzekome bicie swojej byłej dziewczyny, dopóki nie straciła przytomności, a następnie uprowadzenie jej i zamknięcie w swoim domu.

Ofiara zdołała użyć swojego telefonu i wysłać SMS-y do przyjaciół i rodziny o pomoc, która skutecznie uratowała ją z domu Worawuta.

3. Urzędnicy z Phuket powiedzieli, że zagraniczni piosenkarze, muzycy i DJ-e w niektórych miejscach rozrywki na Bangla Road w Patong mają legalne pozwolenia na pracę po kontroli w następstwie skarg.

W ostatnich tygodniach wzrosła liczba skarg ze strony obywateli Tajlandii, którzy twierdzą, że zagraniczni pracownicy zabierają im pracę i pracują nielegalnie, ale pomimo wielokrotnych inspekcji policji z Phuket na całej wyspie, żadne naruszenia nie zostały jeszcze oficjalnie odkryte.

4. Września 8th Minister Turystyki i Sportu odwiedził Bangla Road w Patong, gdzie pracownicy i operatorzy proszą o godziny zamknięcia miejsca rozrywki o godzinie 4:00.

Wiele wyników badań pokazuje, że najlepszy czas na dochód z miejsc rozrywki to od 1:00 do 3:00

5. Noworodek został znaleziony martwy pod drzewem w świątyni w Kathu.

Mnisi powiedzieli policji, że zanim zobaczyli czarną plastikową torbę, wyczuli nieprzyjemny zapach. Początkowo myśleli, że to martwy pies, ponieważ wielu ludzi je tutaj porzucało.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.