Tajska Partia Demokratyczna zażądała wycofania projektu ustawy o konopiach i konopiach z rozważań rady w środę

ZDJĘCIE: Poczta Tajska

Bangkok -

Partia Demokratyczna zażądała wycofania projektu ustawy o konopiach i konopiach, opracowanego przez komisję projektu, argumentując, że jest to luźna ustawa, która może mieć negatywny wpływ na społeczeństwo.

Kilku deputowanych partii ogłosiło odpowiedź partii na projekt ustawy o konopiach i konopiach, który miał zostać przedłożony i rozpatrzony na posiedzeniu rady w środę 14 września.

Poseł Trang Sathit Wongnongtoey stwierdził, że chociaż partia zgodziła się z projektem ustawy, wiele przepisów i ustaw było luźnych, ponieważ prawdopodobnie promowały one domowe konopie i udzieliły powszechnej zgody na rejestrację upraw konopi indyjskich, co partia uznała za nie służyły celom medycznym, ale raczej wspierały cele rekreacyjne, którym Zdrowie Publiczne twierdziło, że się sprzeciwiało.

Sathit stwierdził: „Dlatego partia wezwała rząd i Ministerstwo Zdrowia Publicznego do przeglądu ogłoszenia Ministerstwa i ponownego ogłoszenia konopi indyjskich i konopi jako środków odurzających. Apelujemy do Komisji o wycofanie projektu ustawy z rozpatrzenia przez Radę i ponowne rozpatrzenie projektu.”

„To kwestia zasad, a nie polityki. I mieliśmy nadzieję, że partie wspierające zrozumieją aktualne problemy społeczne”.

ZDJĘCIE: Menedżer online

Od środy po południu Izba Reprezentantów podjęła decyzję o wycofaniu Projektu Ustawy z porządku obrad stosunkiem głosów 198 do 136, przy 12 wstrzymujących się.

Według lidera partii Pheu Thai, Chonlanana Srikaewa, projekt został zaproponowany Izbie Reprezentantów w celu wykorzystania konopi indyjskich i konopi do celów medycznych oraz zwiększenia wartości ekonomicznej roślin. Dlatego też partia najpierw zaakceptowała zasadę tego projektu ustawy.

Jednak podczas opracowywania projektu przez komisję redakcyjną powołaną przez Ministerstwo Zdrowia Publicznego doszło do ogromnej korekty, ponieważ projekt nie odpowiadał na pytanie, jak kontrolować plantacje, a zwłaszcza rekreacyjne używanie marihuany, które wielu posłów i społeczeństwo zgodnie z jego oświadczeniem byli głównie zaniepokojeni.

Chonlanan stwierdził: „Dlatego partia Pheu Thai postanowiła sprzeciwić się temu projektowi ustawy, aby usunąć go z porządku obrad, aby projekt mógł zostać zrewidowany, szczególnie w sprawie statusu marihuany w prawie o narkotykach. Projekt był luźny i potencjalnie zagrażał młodzieży i ich zdrowiu”.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.