Tajski minister zdrowia publicznego powtarza, że ​​nie ma cofania się w sprawie dekryminalizacji konopi indyjskich ani przeklasyfikowania rośliny jako nielegalnego narkotyku

Bangkok -

Tajski minister zdrowia publicznego i przywódca partii Bhumjaithai, Anutin Charnvirakul, odpowiedzieli na te pytania oświadczenie partii opozycyjnych o złomowaniu obecnego rachunku za marihuanę i konopie zdrowia publicznego i ponownej kategoryzacji rośliny jako środka odurzającego do czasu uchwalenia projektu ustawy, co może trwać kilka miesięcy ze względu na obecny impas.

Anutin stwierdził, że nie można zmienić klasyfikacji marihuany jako narkotyku i że tymczasowe przepisy dotyczące marihuany, takie jak zakaz sprzedaży osobom poniżej dwudziestego roku życia, zostały już prawidłowo wdrożone po decyzji Rady Kontroli Narkotyków (NACC), ponieważ zaproponowany Ministrowi Zdrowia Publicznego.

Anutin stwierdził: „Mamy już przepisy dotyczące zdrowia publicznego dotyczące marihuany, które nadal obowiązują, takie jak przepisy zakazujące palenia w miejscach publicznych na podstawie rozporządzeń dotyczących uciążliwego palenia. Przygotowaliśmy już sprzeciw wobec zakończenia obecnego okresu dekryminalizacji lub przeklasyfikowania marihuany jako narkotyku, kiedy projekt ustawy został przedstawiony w parlamencie. To jeden z powodów, dla których Ministerstwo Zdrowia Publicznego musi przyspieszyć ogłoszenie projektu ustawy o używaniu marihuany”.

„Jeśli zmieniliśmy klasyfikację marihuany jako narkotyku, nawet tymczasowo, przywracając możliwe dłuższe wyroki więzienia i wysokie grzywny, to czy musimy ponownie umieścić w więzieniu wszystkich wcześniej zwolnionych więźniów oskarżonych w sprawach związanych z marihuaną? Czy będziemy ścigać miliony Tajów jedną rośliną i wtrącać ich do więzienia? Czy musielibyśmy zamknąć każdą plantację w kraju, niezależnie od przeznaczenia lub celu, dotykającą ponad milion Tajów? Czy dziesiątki tysięcy nowych firm musiałyby zostać zamknięte, pozbawiając Thais pracy? Czy ci ludzie byliby wtedy również przestępcami, choćby tymczasowo? I byłoby o wiele więcej rzeczy do reinterpretacji, gdybyśmy posłuchali opozycji i ponownie uczynili z marihuany narkotyk. Cofanie się nie wchodzi w grę”.

Anutin powiedział także Associated Press, że spotka się z zastępcą lidera Partii Demokratycznej, Satit Pitutacha, po nominacji zastępcy lidera, aby stworzyć wzajemne zrozumienie po konflikcie między Partią Bhumjaithai a Partią Demokratyczną w sprawie Ustawy o Konopiach i Konopiach.

Anutin powiedział Associated Press, że nie było osobistych nieporozumień, ale chodziło raczej o decyzję każdej partii politycznej.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/