Mężczyzna ukarany grzywną w wysokości 1,000 bahtów za sprzedaż marihuany na Bangla Road

Patong –

Podobno mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 1,000 bahtów po tym, jak został aresztowany w Patong za sprzedaż marihuany bez odpowiedniej licencji na Bangla Road.

Komendant policji w Patong, pułkownik Sujin Nilabodee, zarządził dochodzenie po tym, jak zaniepokojeni obywatele powiadomili ich, że wiele osób rzekomo sprzedaje konopie indyjskie na Bangla Road bez pozwolenia.

Policja w Patong poinformowała, że ​​aresztowano mężczyznę zidentyfikowanego tylko po imieniu, 25-letniego Kittiponga. Zabrano mu suszoną marihuanę i papierosy z konopi. Został zabrany na posterunek policji w Patong i jest oskarżony o nielegalną sprzedaż marihuany w miejscach publicznych. Został ukarany grzywną w wysokości 1,000 bahtów.

Grzywna została podobno technicznie za brak ogólnego pozwolenia na sprzedaż produktów na ulicy, a nie konkretnie marihuany, ponieważ konopie indyjskie znajdują się obecnie w szarej strefie z punktu widzenia prawa.

TPN zauważa, że ​​ogólnie rzecz biorąc, przepisy dotyczące konopi są obecnie w stanie próżni, powodując wiele zamieszania zarówno wśród społeczeństwa, jak i organów ścigania. W rzeczywistości, biorąc pod uwagę, że ostateczne przepisy dotyczące marihuany są obecnie wstrzymywane przez debatę polityczną między przeciwnymi stronami, możliwość legalnego uzyskania licencji na sprzedaż marihuany jest, zdaniem niektórych ekspertów prawnych w Tajlandii, wątpliwa.

Prywatne używanie i konsumpcja jest legalna od czasu, gdy marihuana została zdekryminalizowana 9 czerwca, ale przeciwnicy dekryminalizacji chcą, aby marihuana ponownie stała się narkotykiem i została zakazana. ponownie narkotyczny. Wiele z nich popiera ścisłe zastosowanie medyczne, ale nie popiera żadnego rodzaju zastosowań rekreacyjnych.

Aby uzyskać więcej informacji na temat toczącej się debaty na temat marihuany w Tajlandii, kliknij tutaj.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.