Ceny warzyw gwałtownie rosną z powodu niedoborów, mają stopniowo rosnąć podczas festiwalu wegetariańskiego w październiku

FOTO: Naewna

Krajowy –

Ceny warzyw rosną z powodu niedoborów produktów i prawdopodobnie wzrosną ponownie podczas tegorocznego festiwalu wegetariańskiego w październiku.

Lokalni reporterzy donieśli we wtorek, 20 września, że ​​cena wszystkich warzyw sprzedawanych na targu Ta Klang w Trang wzrosła o 10 bahtów za kilogram lub nawet więcej w przypadku warzyw, na które jest obecnie popyt. Według lokalnych sprzedawców oczekuje się, że cena będzie stale rosnąć z dnia na dzień.

Sprzedawca Jeab powiedział dziennikarzom, że podczas tegorocznego festiwalu wegetariańskiego wszystkie warzywa drożeją, zwłaszcza kolendra, seler, cebula dymka, ogórki, fasola i inne warzywa liściaste, ponieważ nie ma ich wystarczająco dużo, aby zaspokoić popyt na rynku. warunki pogodowe w wielu rejonach kraju.

Jeab powiedział mediom: „Wiele warzyw miało problemy z wyglądem, co powodowało, że nie były sprzedawane, więc musiały zostać usunięte, co spowodowało braki produktów”.

Inny handlarz warzywami, Aed, powiedział tajskim mediom, że gwałtownie rosnące ceny wpływają zarówno na kupujących, jak i sprzedających i sprawiają, że warzywa są trudne do sprzedania, ponieważ są drogie. Oczekuje się również, że cena ponownie wzrośnie podczas festiwalu wegetariańskiego.

W południowej Tajlandii odbędą się znaczące coroczne festiwale wegetariańskie w Phang Nga i Phuket przez dziewięć dni, począwszy od 26 września do 4 października.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.