Tajski Komitet Gabinetowy zatwierdza 45-dniowe przedłużenie zwolnienia z obowiązku wizowego i 30-dniową wizę w dniu przyjazdu

FOTO: Thansettakij

Krajowy –

Komitet Gabinetowy we wtorek 20 września zatwierdził przedłużenie okresu zwolnienia z obowiązku wizowego dla turystów zagranicznych z 30 dni do 45 dni od października 2022 do marca 2023.

Wiza w dniu przyjazdu (VOA) zostanie również przedłużona z maksymalnie 15 dni do 30 dni, zgodnie z propozycją Urzędu Turystyki Tajlandii (TAT) i wstępne zatwierdzenie przez Centre for Covid-19 Situation Administration (CCSA) w sierpniu.

Tymczasowe przedłużenie, począwszy od 1 października, ma na celu przyciągnięcie większej liczby turystów z zagranicy, których oczekuje się w szczycie sezonu, zwłaszcza z Europy i Stanów Zjednoczonych, a także aby pobudzić przemysł turystyczny po trudnościach gospodarczych Covid-19.

Rząd spodziewa się również, że rozszerzenie pomogłoby również pobudzić liczbę turystów o wartości co najmniej 10 milionów do końca 2022 r., zgodnie z planem Urzędu Turystyki.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.