Rybacy uratowani po tym, jak ich łódź walczyła z falami w pobliżu wyspy Samui

ZDJĘCIE: MGR Online

Wyspa Samui, Surat Thani –

Dwóch rybaków zostało uratowanych po tym, jak ich łódź została uderzona przez wiele dużych fal w pobliżu wyspy Samui.

Dwóch rybaków zaginęło w nocy na początku tego tygodnia w pobliżu plaży Baan Tai w dzielnicy Koh Samui.

Urzędnicy i lokalni rybacy rozpoczęli poszukiwania około godziny, zanim dwóch rybaków, tj. 70-letni Aran Eakjcheewa i 50-letni Manoo Sripaew, znaleziono żywych i pływających w morzu. Byli bezpieczni, ale słabi. Oboje zostali zabrani z powrotem na ląd.

Pan Aran powiedział The Phuket Express: „Kiedy wracaliśmy na brzeg, wiał silny wiatr i fale. Nasza łódź rybacka walczyła z falami 500 metrów od brzegu. Łódź wywróciła się, gdy czekaliśmy na pomoc, a potem popłynęliśmy w morzu, oboje, mimo naszego wieku, dobrze pływaliśmy. Nasi znajomi rybacy, którzy zdali sobie sprawę, że nie wróciliśmy na czas, wrócili w rejon, w którym widzieli nas ostatnio, zanim nas znaleźli”.

Aran i Manoo byli bardzo wdzięczni za uratowanie, ale obaj mężczyźni stwierdzili, że wrócą na morze i będą zarabiać na życie, gdy tylko zostaną odzyskani, twierdząc, że incydent nie odstraszył ich na stałe od łowienia ryb.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.