Tajlandia obniża poziom nadzoru Covid-19 w odniesieniu do choroby zakaźnej, która musi być monitorowana, ze skutkiem od 1 października

Krajowy –

Ministerstwo Zdrowia Publicznego w środę, 21 września, ogłosiło ograniczenie nadzoru Covid-19 z niebezpiecznej choroby zakaźnej do choroby zakaźnej, która musi być monitorowana, ze skutkiem od 1 października.

Zastępca rzecznika rządu Traisulee Traisaranakul stwierdził, że obniżenie poziomu było spowodowane niższymi wskaźnikami infekcji i śmiertelności w kraju i na całym świecie. Liczba osób, które zostały już zaszczepione lub mają odporność na wirusa, również osiąga oczekiwaną liczbę zgodnie z planem Ministerstwa Zdrowia Publicznego.

Dostosowując się do monitorowanej choroby zakaźnej, zostanie opracowanych i wdrożonych kilka praktycznych wytycznych zarówno dla sektora prywatnego, jak i publicznego. Pierwsze rozpatrzenie projektu przez Centrum Administracji Sytuacyjnej Covid-19 (CCSA) odbędzie się w piątek 23 września.

„Rząd jest jasny: zostaną zastosowane wytyczne obowiązujące w kilku sekcjach, w tym w prawie, ogólnym systemie zarządzania, zdrowiu publicznym i komunikacji społecznej. Celem jest, aby ludzie żyli z Covid-19 bezpiecznie i normalnie po okresie po pandemii. Wszystko to zostanie rozważone na walnym zgromadzeniu CCSA 23 września” – podsumował Traisulee.

Nie Meechukhun
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.