AKTUALIZACJA: Prawa jazdy trzech kierowców minivanów biorących udział w wirusowej bójce w Phuket zawieszone

Phuket -

Prawa jazdy trzech kierowców minivanów, którzy brali udział w bójce wirusowej w Phuket, zostały zawieszone na sześć miesięcy.

Nasza poprzednia historia:

Dwóch kierowców minivanów zgłosiło się na policję po tym, jak rzekomo zaatakowali innych kierowców przed słynnym sklepem z pamiątkami w Phuket.

Nasza aktualizacja:

Pan Kornpitak Artsuwan z Biura Transportu Lądowego w Phuket powiedział Phuket Express: „Prawa jazdy trzech kierowców minivanów, którzy byli głównymi agitatorami incydentu, zostały zawieszone na sześć miesięcy. Nie wolno im prowadzić taksówek, w tym minivanów, przez sześć miesięcy. Zaszkodzili doskonałemu wizerunkowi i reputacji Phuket i Tajlandii z powodu walk, podczas których obserwowali je zagraniczni turyści, a ich konsekwencje były szeroko rozpowszechniane w mediach społecznościowych”.

Jeden z podejrzanych kierowców, zidentyfikowany tylko jako Pan Piya, powiedział The Phuket Express: „Bardzo mi przykro, że zaangażowałem się w fizyczną kłótnię. Straciłem panowanie nad sobą, chociaż próbowałem się kontrolować. Jednak w historii pojawiły się pewne nieporozumienia, które stały się wirusowe w mediach społecznościowych, a wideo nie jest dokładnie tym, na co wygląda. W przyszłości już nie zrobię czegoś takiego.”

Pan Piya nie zaoferował wyjaśnienia, co według niego było nieporozumieniem, ani dokładnie, dlaczego wideo nie było tym, czym się wydawało, zauważa The Phuket Express.

Incydent wirusowy wywołał ogromną reakcję zarówno w języku angielskim, jak i w tajskich mediach społecznościowych. Przez wiele lat na długo przed pandemią Covid-19 władze w Phuket próbowały z mieszanymi rezultatami powstrzymać problemy z taksówkarzami i turystami, które często szkodziły wizerunkowi i reputacji Phuket.

W tej konkretnej sytuacji kierowcy walczyli o prowizję od sklepu dla kierowców za przyprowadzenie klientów. Jednak często pojawiają się również skargi turystów dotyczące cen, odmowy korzystania z liczników, odmowy przyjęcia niektórych klientów lub przyjęcia określonych miejsc docelowych i innych różnych obaw.

Władze Phuket zapowiedziały, że nadal będą traktować priorytetowo rozwiązywanie problemów z taksówkarzami.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.