PR: Tajlandia kończy dekret nadzwyczajny COVID-19 30 września 2022 r.

Bangkok, 23 września 2022 r. – Tajlandzkie Centrum Administracji Sytuacyjnej COVID-19 (CCSA) ogłosiło zakończenie ogólnokrajowego dekretu nadzwyczajnego dotyczącego COVID-19 w dniu 30 września 2022 r., ponieważ królestwo przeklasyfikowało COVID-19 z „niebezpiecznej choroby zakaźnej” na „choroba zakaźna pod nadzorem” od 1 października 2022 r.

CCSA stwierdziła również, że od 1 października 2022 r. podróżujący z zagranicy do Tajlandii nie będą już musieli przedstawiać dowodu szczepienia ani wyników testu ATK.

Zakończenie obowiązywania dekretu nadzwyczajnego COVID-19, który obowiązywał 19 razy od 25 marca 2020 r., spowoduje automatyczne rozwiązanie CCSA, a wszystkie rozporządzenia, obwieszczenia i zarządzenia wydane przez Prezesa Rady Ministrów i Radę Ministrów dekret zostanie uchylony.

Od czasu pandemii Tajlandia stopniowo ponownie otwierała się na turystykę międzynarodową, począwszy od lipca 2021 r. dzięki programom Phuket Sandbox, Samui Plus i 7+7 Extension. Następnie nastąpił czterofazowy harmonogram ponownego otwarcia od października 2021 do stycznia 2022.

Królestwo weszło w etap pełnego ponownego otwarcia od 1 lipca 2022 r., z usunięciem programu rejestracji Thailand Pass, a cudzoziemcy będą zobowiązani do przedstawienia dowodu szczepienia lub ujemnego wyniku testu ATK w ciągu 72 godzin od podróży, zostanie to zniesione od 1 października 2022 r.

Ponadto rząd zatwierdził wydłużenie okresu pobytu do 45 dni (z 30 dni) dla turystów z krajów/terytoriów uprawnionych do zwolnienia z obowiązku wizowego oraz do 30 dni (z 15 dni) dla osób uprawnionych do otrzymania wizy w dniu przyjazdu (VOA). . Będzie to obowiązywać od 1 października 2022 r. do 31 marca 2023 r.

Poprzedni to komunikat prasowy opublikowany za pełną zgodą i autoryzacją organizacji wymienionych w materiałach PR i mediach TPN. Oświadczenia, przemyślenia i opinie organizacji biorącej udział w komunikacie prasowym są całkowicie ich własnymi i niekoniecznie muszą odzwierciedlać wypowiedzi mediów TPN i jej pracowników.

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/