Centrum Covid-19 w Tajlandii ogłasza koniec dekretu nadzwyczajnego i rozwiązanie CCSA z dniem 1 października

Krajowy –

Walne zgromadzenie Center for Covid-19 Situation Administration (CCSA) w piątek, 23 września, ogłosiło koniec dekretu nadzwyczajnego i rozwiązanie CCSA z dniem 1 października.

Po ponad dwóch latach od wejścia w życie dekret nadzwyczajny zawierający wszystkie wymagania, zapowiedzi i zarządzenia, które Prezes Rady Ministrów i Rada Ministrów wykonał w ramach swoich uprawnień do ogłoszenia stanu wyjątkowego, zostanie oficjalnie zakończony we wrześniu. 30.

Obejmuje to zatem zakończenie prac komitetu roboczego CCSA. Zalecenia i przepisy dotyczące nadzoru i leczenia Covid-19 będą stosowane zgodnie z ustawą o chorobach zakaźnych, w której Ministerstwo Zdrowia Publicznego niedawno ogłosiło Covid-19 jako chorobę monitorowaną.

Według CCSA pod przewodnictwem p.o. premiera Prawita Wongsuwana komisja gabinetowa miałaby przede wszystkim omawiać zadania podobne do CCSA dla różnych pokrewnych ministerstw po rozwiązaniu, podczas gdy nowelizacja ustawy o chorobach zakaźnych ma być obecnie rozpatrywana przez Izbę Reprezentantów.

Tymczasem społeczeństwu nadal zaleca się noszenie maseczek na twarz i dbanie o siebie, a także stosowanie szczepień wzmacniających w razie potrzeby.

Zdjęcie dzięki uprzejmości: Królewski rząd Tajlandii

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.