Tajski minister zdrowia publicznego mówi, że mimo wygaśnięcia dekretu nadzwyczajnego i rozwiązania centrum Covid, ludzie powinni nadal maskować

FOTO: ข่าวพัทยาPattayanews

Tajlandia-

Tajski minister zdrowia publicznego i mający nadzieję premier Anutin Charnvirakul powiedział prasie wczoraj, 23 września 2022 r., że chociaż Tajlandia obniża Covid-19 do monitorowanej choroby i podejmuje inne działania, ludzie nadal powinni nosić maski.

Tajlandia ogłosiła że prawie wszystkie środki nadzwyczajne Covid19, takie jak dekret nadzwyczajny i wymóg okazania dowodu szczepienia na żądanie, zostaną wycofane ze skutkiem od 1 października. Ponadto Centrum Administracji Sytuacyjnej Covid-19 lub CCSA zostanie rozwiązane, a cały monitoring i wsparcie związane z Covid-19 będzie obsługiwane przez Ministerstwo Zdrowia Publicznego pod rządami Anutina.

CCSA odpowiadała za znaczną część reakcji na Covid-19 w kraju, a także za ogólny kierunek przez ostatnie dwa i pół roku, odkąd została utworzona na mocy dekretu nadzwyczajnego w marcu 2020 r.

Anutin stwierdził jednak, że pomimo usunięcia tych środków i tego, co wydaje się pełnym powrotem do normalności, społeczeństwo nadal będzie zachęcane do noszenia masek. Powiedział nawet, że jest dumny z Tajów za to, że nadal wybierają maskowanie się, w przeciwieństwie do wielu innych miejsc, których konkretnie nie nazwał ani nie zidentyfikował, i że czuł, że Tajowie są cudowni, ponieważ nadal chronią siebie i siebie nawzajem. Nie podał żadnej konkretnej „daty wyłączenia” zachęcającej do noszenia masek, a także stwierdził, że maski pomogły chronić przed wieloma innymi chorobami układu oddechowego, według niego.

TPN zauważa jednak, że nie ma nakazu noszenia maski i jest to czysto osobisty wybór. Pojawiły się jednak doniesienia o niektórych firmach i miejscach wymagających maskowania, które oczywiście mają do tego prawo miejsce prywatne.

Chociaż obywatele Tajlandii w dużej mierze zaakceptowali i nosili maski podczas całej pandemii i rzeczywiście nadal to robią w większości kraju, nawet poza i samotnie, kwestia maskowania często była sporna wśród zagranicznych turystów i gości.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.