Phuket organizuje coroczny Festiwal Buddyzmu Dziesiątego Miesiąca Księżycowego

Phuket -

Mieszkańcy Phuket dołączyli do corocznego dziesiątego miesiąca księżycowego, który jest ważnym festiwalem buddyzmu na południu Tajlandii.

Ludzie, którzy zaznaczają ten festiwal, wierzą, że ich przodkowie są tymczasowo wypuszczani do tego samolotu o tej porze roku z zaświatów, aby spotkać się z rodzinami, które oferowały im lokalne tajskie przekąski i potrawy. Festiwal przypada co roku od września do października.

Ceremonie buddyzmu odbywały się w wielu świątyniach na Phuket. Symbole marionetek zwane „Praet”, symbolizujące śmierć tych, którzy popełnili grzechy, gdy byli ludźmi, zostały również przedstawione, aby ostrzec ludzi, aby podążali właściwą ścieżką moralną w życiu.

W tym miesiącu odbywa się również Festiwal Wegetariański, zauważa The Phuket Express. Oba festiwale, poza małymi ceremoniami, zostały odwołane w 2021 roku z powodu obaw związanych z Covid-19, ale w tym roku wróciły do ​​normy.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.