Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: rozpoczyna się festiwal wegetariański, obcokrajowcy ranni w samochodzie buggy i paralotni, awanturnicy kierowców minivanów

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasza cotygodniowa funkcja, w której przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszej okolicy Phuket z zeszłego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 19 września 2022 r. do niedzieli 25 września 2022 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

Jeden z nich doznał poważnych obrażeń. Ta osoba została zabrana do szpitala w Chalong.
Złamał prawą rękę i zranił prawą nogę i biodro.
Kierowcy minivanów czekali na zagranicznych turystów podczas robienia zakupów w sklepie. Obie strony były rozczarowane niektórymi problemami.
Kierowcy biorący udział w bójce byli rozczarowani otrzymaniem napiwków (prowizji) za zabieranie klientów do sklepu z pamiątkami, ale ktoś inny rzekomo przeskoczył kolejkę, aby zamiast tego odebrać pieniądze ze sklepu.
Prawa jazdy trzech kierowców minivanów, którzy byli głównymi agitatorami w incydencie, zostały zawieszone na sześć miesięcy. Nie wolno im prowadzić taksówek, w tym minivanów, przez sześć miesięcy.
Minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul dołączył do ceremonii w Sanktuarium Jui Tui, gdzie wychowano Polak „Go Teng”. Kij Go Teng jest znakiem początku VegetarFestiwal
Około 100,000 80,000 turystów z Tajlandii i XNUMX XNUMX turystów zagranicznych odwiedza Phuket podczas tego wegetariańskiego festiwalu.
Wstępna ocena wykazała, że ​​w Phuket nie zgłoszono żadnych szkód. Tylko jeden obszar zgłosił wstrząsy, które miały miejsce w dzielnicy Mueang Phuket, a niektórzy mieszkańcy zgłaszali lekkie wstrząsy i wstrząsy.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.