Tajskie Ministerstwo Zdrowia Publicznego przypomina o bezpiecznym i praktycznym projekcie ustawy o konopiach indyjskich i konopiach

Dr Praphon Tangsrikiatkul // FOTO: Matichon

Krajowy –

Ministerstwo Zdrowia Publicznego potwierdza, że ​​projekt ustawy o konopiach i konopiach jest bezpieczny i praktyczny, stawiając na pierwszym miejscu potrzeby ludzi. Dr Praphon Tangsrikiatkul, przewodniczący Komitetu ds. Marihuany Stosowanej w Medycynie przy Ministerstwie Zdrowia Publicznego, ujawnił w poniedziałek 26 września, że ​​komisja odbyła spotkanie z Ministerstwem Zdrowia Publicznego w celu dokonania przeglądu i uzyskania wniosków dotyczących wytycznych dotyczących sadzenia, produkcji, używanie i dystrybucja konopi indyjskich i konopi do celów medycznych po tym, jak projekt ustawy został wycofany na początku tego miesiąca.

Przewodniczący stwierdził, że komisja uznała potrzeby ludzi w Tajlandii i na całym świecie w zakresie dekryminalizacji marihuany do celów medycznych i podjęła próbę opracowania projektu ustawy i przepisów dla dobra obywateli i, miejmy nadzieję, dla reformy tajlandzkiego systemu opieki zdrowotnej.

Dr Praphon stwierdził: „W Tajlandii konopie indyjskie są oznaczone jako kontrolowane zioło, co oznacza, że ​​jeśli ktoś złamie prawo, zostanie oskarżony o popełnienie przestępstwa. A jeśli chodzi o produkcję żywności, napojów lub innych towarów, powiązane przepisy są obecnie wdrażane pod nadzorem Agencji ds. Żywności i Leków, więc Tajlandia nie jest w stanie „tak zwanej próżni”, jak wiele osób błędnie rozumiało”.

„Według Departamentu Tajskiej Medycyny Tradycyjnej i Komplementarnej istnieje 801 wniosków instytucji o dystrybucję i przetwarzanie konopi indyjskich i konopi na produkty oraz około 67 wniosków o eksport. Obecnie Departament przyspieszył również szkolenia i zwiększył kompetencje urzędników, aby skutecznie tworzyć wzajemne zrozumienie i proces pracy w tym samym kierunku”. Dr Praphon zakończył.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Zapisz się!
Nie Meechukhun
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.