Kadencja Prayuta jako premiera nie przekroczyła jeszcze 8-letniego limitu, tajski Trybunał Konstytucyjny orzeka w piątek

Krajowy –

Tajski Sąd Konstytucyjny orzekł w piątek, 30 września, że ​​kadencja premiera generała Prayuta Chan-O'Cha nie osiągnęła jeszcze swojego limitu kadencji, opierając się na obecnej konstytucji, która weszła w życie w 2017 roku.

Zgodnie z wyrokiem dzisiejszego popołudnia, sędziowie konstytucyjni orzekali, że jego kadencja jako premiera rozpoczęła się 6 kwietnia 2017 r., czyli w momencie wejścia w życie obowiązującej konstytucji.

Oznacza to, że generał Prayut powróci na stanowisko premiera Tajlandii natychmiast po tymczasowym zawieszeniu na czas rozpatrywania przez sąd i będzie mógł legalnie pozostać na tym stanowisku do 2025 r., zgodnie z ustawowym końcem kadencji konstytucji z 2017 r.

Prayut i gabinet mogą kontynuować pracę do końca kadencji Izb 23 marca 2023 r., a także będą mogli kandydować jako kandydat na premiera w nadchodzących wyborach powszechnych.

Obraz

Tymczasem dziś po południu w BTS Siam Skywalk i na skrzyżowaniu Ratchaprasong w Bangkoku odbywają się dwie demonstracje prodemokratyczne, aby sprzeciwić się decyzji sądu i usunąć Prayuta z fotela premiera.

Oczekuje się, że więcej protestujących dołączy do demonstracji wieczorem. W pobliżu stacjonowała grupa policji drogowej. Sytuacja pozostaje spokojna od czasu prasy.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/