Zakaz sprzedaży alkoholu na koniec buddyjskiego Wielkiego Postu w poniedziałek 10 października

Tajlandia -

Zakończenie buddyjskiego Wielkiego Postu w tym roku nastąpi w poniedziałek 10 październikath kiedy sprzedaż alkoholu zostanie zakazana.

Nasza poprzednia historia:

Rozpoczyna się buddyjski post oznacza początek trzymiesięcznego okresu, w którym wszyscy mnisi nie powinni podróżować i przebywać w określonym miejscu lub świątyni, gdzie mogą schronić się przed słońcem, burzami i deszczem, aby studiować i medytować.

Koniec postu buddyjskiego przypada na 15. dzień 11. przybywającego księżyca. W tym roku będzie w poniedziałek 10th. Dzień ten oznacza koniec pory deszczowej dla mnichów, którzy zakończą swoje trzymiesięczne odosobnienie.

Sprzedaż alkoholu zostanie zakazana na 24 godziny w całym kraju pod koniec buddyjskiego postu, ponieważ dzień ten jest jednym z pięciu głównych dni buddyjskich, z wyjątkiem sklepów wolnocłowych na międzynarodowych lotniskach, zgodnie z ustawą o kontroli alkoholu.

Każdy, kto złamie prawo, zostanie ukarany grzywną do 10,000 XNUMX bahtów lub pozbawieniem wolności do sześciu miesięcy lub obu.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/