Dwa ostatnie przypadki małpiej ospy potwierdzone w Phuket

Phuket -

Tajlandia w piątek (30 września)th), donosili o dziewiątym i dziesiątym potwierdzonym przypadku małpiej ospy znalezionego w Phuket, który dotyczy Tajki i Niemca.

Dr Opas Karnkawinpong, dyrektor generalny Departamentu Kontroli Chorób, ujawnił odkrycie Associated Press.

39-letnia Tajka, która jest pracownikiem usług, ma gorączkę od 16 wrześniath. Ma powiększone węzły chłonne i wysypkę. Powiedziała, że ​​nie wyjeżdżała za granicę w ciągu ostatnich 21 dni.

Ma jednak bliski kontakt z 54-letnim Niemcem z Phuket. Niemiec został w końcu znaleziony w Phuket przez urzędników zajmujących się chorobami i 27 września zaczął mieć spuchnięte węzły chłonne i wysypkęth.

Obaj pacjenci są teraz pod ścisłą obserwacją personelu medycznego i urzędników zdrowia publicznego.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu agencji informacyjnych w Tajlandii, a od trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się głównie w lokalnych wiadomościach dotyczących Phuket, Pattaya i Chonburi, z naciskiem na tłumaczenie z języka tajskiego na angielski i pośredniczenie między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów między tymi trzema.