Tysiące mieszkańców i obcokrajowców dołącza do ceremonii „Yu Keng” w ramach Festiwalu Wegetariańskiego w Phuket w niedzielę

Mueng Phuket, Phuket –

Około 2,200 lokalnych mieszkańców i zagranicznych turystów wzięło udział w ceremonii „Yu Keng” w Phuket w ramach Festiwalu Wegetariańskiego w świątyni Jui Tui w Phuket w niedzielę, 2 października.

Minister turystyki Phiphat Ratchakitprakarn i jego delegacja dołączyli dziś rano do parady posągów chińskich bóstw Yu Kenga. Mieszkańcy Phuket oraz turyści z Malezji i Singapuru zebrali się wzdłuż drogi, aby oddać szacunek i rozpalić petardy, aby przywołać bogów zgodnie z tradycyjnymi wierzeniami.

Minister stwierdził podczas ceremonii, że Festiwal Wegetariański w Phuket został wybrany przez Ministerstwo Kultury jako jedno z dziedzictwa kulturowego Tajlandii, które przynosi dumę braciom i siostrom w Phuket.

Powiedział, że w ceremonii w tym roku wzięło udział więcej turystów z Tajlandii i zagranicy, choć liczba ta może nie być tak duża jak w okresie przed Covidem, ale pokazuje pozytywny znak ożywienia w turystyce.

Phiphat dodał również, że Ministerstwo zaproponuje komisji rządowej wydłużenie godzin otwarcia lokali rozrywkowych do 4:00 rano. w ramach „Modelu Bangla”, który miał generować dodatkowy dochód w wysokości 100 milionów bahtów miesięcznie.

National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.