Największe historie z Phuket z zeszłego tygodnia: wegetariańskie procesje uliczne, Amerykanie zaatakowani w Patong, zburzone struktury Encroached na plaży i wiele więcej

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasza cotygodniowa funkcja, w której przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszej okolicy Phuket z zeszłego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 26 września 2022 r. do niedzieli 2 października 2022 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. 27 września w Phuket rozpoczęły się uliczne procesje na festiwalu wegetariańskimth.

Wegetariańskie procesje uliczne rozpoczęły się od świątyni Jchoor Su Gong Naka w podokręgu Wichit dystryktu Mueang Phuket, kierując się do parku publicznego Saphan Hin w mieście Phuket.

2. Amerykanin doznał obrażeń po tym, jak rzekomo został zaatakowany na Bangla Road w Patong.

Ranny 35-letni Amerykanin doznał obrażeń twarzy i środkowego palca lewej ręki.

Czterech podejrzanych zostało aresztowanych po zaatakowaniu Amerykanina na Bangla Road wczesnym rankiem na początku tego tygodnia w Patong.

Przyznali, że zaatakowali Amerykanina, który, jak twierdzili, był odurzony, zanim zaczęła się kłótnia.

3. Międzynarodowe lotnisko w Phuket wyjaśniło się po tym, jak historia pasażerów, których poproszono o wysiadanie z minivana, stała się popularna w mediach społecznościowych.

Port lotniczy Phuket jest obszarem kontroli samolotów, jak określono w przepisach ministerialnych. Kierowca minivana złamał przepisy.

4. Konstrukcje, które rzekomo wkroczyły na tereny publiczne warte 50 miliardów bahtów na plaży Lay Phang w Cherng Talay, Thalang zostały ostatecznie zburzone.

Rozbiórka jest na 178 Rais ziemi. Koszt ziemi to 50 miliardów bahtów. Obszar jest zajęty z powrotem dla społeczeństwa, aby wszyscy mogli z niego skorzystać.

5. Około 2,200 lokalnych mieszkańców i zagranicznych turystów wzięło udział w ceremonii „Yu Keng” w Phuket w ramach Festiwalu Wegetariańskiego w świątyni Jui Tui w Phuket w niedzielę, 2 października.

Minister Turystyki Phiphat Ratchakitprakarn i jego delegacja dołączyli również do parady posągów chińskich bóstw Yu Kenga.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.