Tajlandia wejdzie w sezon zimowy pod koniec października, informuje Tajski Departament Meteorologiczny

Krajowy –

Tajlandia wejdzie w sezon zimowy pod koniec października, poinformował w środę rano, 5 października, Tajski Departament Meteorologiczny.

Chomparee Chompurat, dyrektor generalny Departamentu Meteorologicznego, ujawnił Associated Press, że zimna pora roku ma rozpocząć się na początku czwartego tygodnia października, czyli o tydzień później niż zwykle, i zakończy się pod koniec lutego 2023.

Dyrektor Generalny stwierdził: „Oczekuje się, że średnia minimalna temperatura w górnej Tajlandii wyniesie około 21 stopni Celsjusza, czyli 0.5 stopnia Celsjusza powyżej średniej, ale będzie zimniej niż w zeszłym roku. W Bangkoku najniższa temperatura wynosi około 17-18 stopni Celsjusza i będzie bardzo zimno od grudnia do stycznia 2023 roku. Na obszarach górskich średnia minimalna temperatura wynosi około 8-15.9 stopni Celsjusza.”

„W niektórych dniach na górnym południu będzie chłodna pogoda. Przewiduje się ulewny deszcz po wschodniej stronie od Chumphon w dół. W listopadzie i grudniu w większości regionów południowych wystąpią ulewne deszcze, a na niektórych obszarach bardzo ulewne. W tym okresie możliwa jest burza tropikalna. Społeczeństwo jest ostrzegane przed gwałtownymi powodziami i wodą przelewającą się w pobliżu brzegów”.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media. 

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach, a od dziesięciu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany w okolicy i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dziesięciu lat. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/