Tysiące ludzi z milionem petard dołącza do ostatniej nocy pożegnalnego rytuału festiwalu wegetariańskiego w Phuket

Phuket -

Tysiące osób dołączyło do ostatniej nocy rytuału pożegnalnego Festiwalu Wegetariańskiego ostatniej nocy, 5 października 2022 r. W przyszłym roku, w 2023 r., Festiwal Wegetariański odbędzie się od 15 październikath do października 23rd.

Nasze poprzednie historie: 

Festiwal wegetariański w Phuket rozpoczął się ceremonią w Sanktuarium Jui Tui, gdzie 26 września został wychowany Polak „Go Teng”. Słup Go Teng to znak początku festiwalu wegetariańskiego. 

Uliczne procesje na festiwalu wegetariańskim rozpoczęły się w Phuket 27 wrześniath.

Festiwal uliczny wegetariańskich w Phuket dobiega końca (4 października).

Ostatniej nocy (4 października)th) pożegnalny rytuał rozpoczął się o 10 Każda świątynia w Phuket przyłączyła się do rytualnych procesji wysyłających o północy Dziewięciu Cesarskich Bogów lub „Kiu Ong” z powrotem do nieba.

Tysiące ludzi dołączyło do wydarzenia z około milionem fajerwerków wzdłuż dróg w mieście Phuket. Jednak wiele osób zostało rannych przez petardy na rękach, nogach i stopach. Zabrano ich do miejscowych szpitali.

Dzisiaj (5 październikath) od godz. 4 w każdym sanktuarium odbędzie się uroczystość zrzucenia słupa „Go Teng”, co oficjalnie zakończy festiwal.

Festiwal wegetariański w Phuket w przyszłym roku odbędzie się od 15 październikath do października 23rd.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.