Oczekuje się, że lotnisko w Phuket będzie zajęte przez ostatni kwartał tego roku po tym, jak 70 procent lotów wróciło do normy

Phuket -

Oczekuje się, że międzynarodowe lotnisko w Phuket będzie zajęte do końca tego roku po tym, jak 70 procent lotów zostanie przywróconych do normalnych usług, powiedział dyrektor lotniska.

Dyrektor międzynarodowego lotniska w Phuket, pan Monchai Tamod, powiedział Phuket Express w zeszły weekend (7 października)th) w 37. rocznicę powstania międzynarodowego lotniska w Phuket: „Od stycznia do sierpnia br. odbyło się łącznie 9,167 lotów krajowych i międzynarodowych z 849,406 pasażerami, czyli około 7,400 pasażerów każdego dnia”.

„Od 1 październikast każdego dnia jest około 10,000 30,000 pasażerów. Pod koniec tego miesiąca rozpocznie się sezon dla prowincji Phuket i Andaman. Spodziewamy się co najmniej 17,000 13,000 pasażerów każdego dnia. Z tych XNUMX XNUMX to pasażerowie krajowi, a XNUMX XNUMX to pasażerowie międzynarodowi” – ​​wyjaśnił Monchai.

„Kiedy porównamy z wysokim sezonem trzy lata temu przed Covid -19, teraz co najmniej 70 procent lotów powróciło do normalnych usług. W przyszłym roku odbędą się ponad 88,043 13 loty z ponad 2024 milionami pasażerów. Oczekuje się, że w 18 r. liczba pasażerów wyniesie 2019 milionów, czyli tyle samo, co w XNUMX r. – zauważył Monchai.

Loty linii Aeroflot Airlines w Rosji zostaną wznowione na Phuket w październiku tego roku.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.