Koniec postu buddyjskiego świętuje się w Tajlandii w poniedziałek, sprzedaż alkoholu jest zakazana przez 24 godziny w całym kraju

Krajowy –

Dzisiaj, 10 października, oznacza koniec buddyjskiego Wielkiego Postu i koniec pory deszczowej w Tajlandii.

Dzień obchodzony również jako święto buddyjskie uznano za zakończenie trzymiesięcznych odosobnień dla mnichów buddyjskich, co pozwala im opuścić świątynię i podróżować w celu szerzenia nauk po pobycie w buddyjskich świątyniach podczas buddyjskiego Wielkiego Postu od lipca.

Tajscy buddyści tradycyjnie robili zasługi w lokalnych świątyniach, a także składali ofiary mnichom z okazji święta buddyjskiego. W ciągu dnia praktykowanych jest również pięć głównych wskazań buddyjskich. Mnisi prowadzą również „Paravana”, która pozwala im podejmować postanowienia i prosić wierzących o przebaczenie za wszelkie przewinienia popełnione podczas Wielkiego Postu.

2565/2022

Podobnie jak w przypadku innych ważnych świąt buddyjskich, obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach i restauracjach na 24 godziny, a także zamknięcie wszystkich pubów i barów w kraju.

Osobom, które naruszyły, zostanie nałożona wysoka grzywna w wysokości 10,000 XNUMX bahtów lub kara pozbawienia wolności do sześciu miesięcy lub obie te rzeczy.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Zapisz się!
Nie Meechukhun
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.