Policja Wydziału Służb Specjalnych wezwała policjanta po służbie niosącego broń, który krążył po osiedlu Thalang

Thalang –

Policja Wydziału Służb Specjalnych została wezwana po tym, jak policjant, który nie był na służbie, został zauważony z bronią w ręku i spacerował po prywatnym osiedlu mieszkaniowym w Thalang, którego oczyszczenie zajęło dziewięć godzin.

Pułkownik Pisit Chuenpet, szef policji Thalang, powiedział Phuket Express: „Wczoraj (10 października)th), zostaliśmy powiadomieni od mieszkańców o 8:30, że mężczyzna, który zachowywał się niekonsekwentnie, chodził z bronią. Zablokował furgonetką wjazd na prywatne osiedle. Mężczyzna później ukrył się w swoim domu na osiedlu”.

„Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Wydziału Służb Specjalnych i Policji Regionu 8. O 3:20 podejrzany wyszedł z bronią w okolicy. Minęło dziewięć godzin, zanim 27-letni kapral Korn, który jest policjantem z Phang Nga, mógł zostać aresztowany. Został znaleziony z pistoletem załadowanym siedmioma kulami i dodatkowymi 8 kulami w kieszeniach” – wyjaśnił pułkownik Pisit.

„Podejrzany był zdenerwowany po niedawnej kłótni ze swoją dziewczyną. Oskarża się go o publiczne noszenie broni bez powodu – dodał pułkownik Pisit.

Nie było jasne, czy podejrzanemu zostaną postawione zarzuty karne związane z jego zatrudnieniem jako policjanta.

W międzyczasie mężczyzna na haju metamfetaminy został aresztowany po tym, jak znaleziono go wędrującego po prywatnym osiedlu mieszkaniowym w Kathu.

Nietrzeźwy uzbrojony mężczyzna został aresztowany po tym, jak niósł kurczaka podczas całonocnego spaceru po Wyspie Kokosowej w Phuket, strasząc okolicznych mieszkańców.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.