Pamięci Jego Królewskiej Mości Króla Bhumibola Adulyadeja Wielkiego, 13 października 2022

Krajowy –

W ten czwartek, 13 października, mija sześcioletnia rocznica śmierci Jego Królewskiej Mości Króla Bhumibola Adulyadeja (Rama IX), który zmarł w pokoju w 2016 roku.

Dzień ten jest również uznawany za święto narodowe, w którym tajska publiczność składa hołd i pamięta o jego spuściźnie przez 70 lat panowania Jego Królewskiej Mości.

Tego dnia Tajowie nosili żółte koszule jako sposób na okazanie szacunku. Urzędnicy państwowi i organizacje prowincjonalne organizowali głównie ogólnokrajowe działania mające na celu oddanie hołdu zmarłemu królowi.

W dzień ustawowo wolny od pracy urzędy i banki, w tym urzędy imigracyjne, są zamknięte. Nie ma zakazu spożywania alkoholu.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.