Stare więzienie w Phuket zostanie przekształcone w park publiczny

Phuket -

Stare więzienie Phuket w mieście Phuket zostanie przekształcone w publiczny park z miejscami parkingowymi.

Prezydent Organizacji Administracji Prowincji Phuket (PPAO) Rewat Areerob powiedział Phuket Express: „Stare więzienie znajduje się na Damrong Road w podokręgu Talad Yai, w dzielnicy Mueang Phuket, która znajduje się w środku miasta. Znajduje się na działce 40 Rai.

„Stare więzienie było używane od 121 lat temu. Był za mały dla rosnącej liczby więźniów. Wszystkich więźniów przeniesiono do nowego, większego więzienia w Thalang”. – stwierdził Rewat.

Nowe Więzienie Prowincjonalne Phuket w subdystrykcie Sri Soonthorn zostało oficjalnie otwarte po dwóch latach, a więźniowie w pełni się do niego wprowadzili.

„Chcemy zamienić to miejsce w nowy park publiczny z parkingami. Ludzie w Phuket Town będą mieli nowe miejsce ze świeżym powietrzem do ćwiczeń” – dodał Rewat.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.