Tajlandia wstrzymuje się w głosowaniu ONZ za potępieniem aneksji Ukrainy przez Rosję

ZDJĘCIE: REUTERS / David „Dee” Delgado

Krajowy —

Tajlandia jest jednym z 35 krajów na 193, które wstrzymały się od głosu w głosowaniu potępiającym aneksję przez Rosję czterech częściowo okupowanych regionów Ukrainy podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ 12 października.

143 kraje ze 193 postanowiły potępić aneksję Rosji, twierdząc, że jest to działanie niezgodne z prawem, podczas gdy tylko cztery kraje, tj. Syria, Nikaragua, Korea Północna i Białoruś, głosowały przeciwko rezolucji.

Tajlandia była jednym z 35 krajów, takich jak Chiny, Indie, Laos, Pakistan, Wietnam itd., które wstrzymały się od głosu. Po głosowaniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował wszystkim 143 krajom, które głosowały na jego Twitterze za poparciem dla Ukrainy.

Rezolucja odrzuciła rosyjską próbę aneksji Doniecka, Ługańska, Zaporoża i Chersonia, jednocześnie wzywając Rosję do anulowania swojej decyzji i wycofania wszystkich sił zbrojnych z ukraińskiej ziemi.

Z Ministerstwa Spraw Zagranicznych Tajlandii:

„Tajlandia zdecydowała się wstrzymać od głosowania nad rezolucją, ponieważ odbywa się ona w niezwykle niestabilnej i naładowanej emocjonalnie atmosferze i sytuacji, a tym samym marginalizuje szansę, by dyplomacja kryzysowa doprowadziła do pokojowego i praktycznego wynegocjowanego rozwiązania konfliktu, które może popchnąć świat ku krawędzi wojny nuklearnej i globalnego załamania gospodarczego”.

Pełne oświadczenie z Tajlandii i ich decyzja znajdują się poniżej:

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.