Liczba koreańskich turystów wzrosła o 20 procent w Phuket po roadshow w Korei

ZDJĘCIE: MGR online

Phuket -

Liczba południowokoreańskich turystów w Phuket wzrosła o 20 procent po imprezie turystycznej w Korei w zeszłym miesiącu.

Do końca tego roku Phuket odwiedzi co najmniej 10,000 200 koreańskich turystów, co będzie generować co najmniej XNUMX milionów bahtów.

Liczba koreańskich turystów, którzy odwiedzili Phuket, wzrosła o 20 procent w ciągu dwóch tygodni po roadshow, mówi Phuket i urzędnicy ds. turystyki.

Od 1 majast do września 18thliczba turystów z Korei Południowej na Phuket wyniosła 10,252 13 podczas gdy do XNUMX październikath, liczba ta wynosiła 13,767 XNUMX, jak wynika z dziennego raportu Immigration.

Tajlandia wkracza wkrótce w krytyczny „szczyt sezonu”, czwarty kwartał i intensyfikuje wysiłki na rzecz rozwoju turystyki w całym kraju.

Dzieje się tak po pandemii Covid-19, która zasadniczo spowodowała zamknięcie zagranicznego przemysłu turystycznego Tajlandii, znaczącego źródła krajowego PKB, na ponad dwa lata z powodu kontroli granicznych i ograniczeń biznesowych.

W Phuket przemysł turystyczny odpowiada za prawie cały PKB wyspy.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Nie znaleziono subskrybenta, prawdopodobnie został już usunięty. Nie są wymagane żadne dalsze działania.

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.