Phuket spodziewa się wygenerować co najmniej 2 miliardy bahtów w ten długi świąteczny weekend

Phuket -

Phuket spodziewa się wygenerować co najmniej dwa miliardy bahtów w ten długi czterodniowy weekend świąteczny.

Dyrektor Biura Turystyki Phuket, pani Nantasiri Ronnari, powiedziała Phuket Express: „W ciągu tych czterech świąt od 13 październikath do października 16th przylatuje 24,370 137 międzynarodowych gości ze 29 lotów w 28,038 liniach lotniczych, podczas gdy przybywa 217 XNUMX tajlandzkich gości z XNUMX lotów w siedmiu liniach lotniczych”.

„Spodziewamy się około 152,691 odwiedzających Phuket podczas tych długich wakacji, które naszym zdaniem wygenerują co najmniej dwa miliardy bahtów”. Pani Nantasiri podsumowała.

Pogoda jak dotąd jest sprzyjająca, przyciągając na wyspę i plaże wielu turystów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Restauracje i lokale rozrywkowe wydawały się być zajęte, zwłaszcza w rejonie Patong, przez cały weekend. Na szczęście do tej pory nie zgłoszono żadnych poważnych problemów ani problemów dotykających turystów i odwiedzających.

Policja z Phuket zintensyfikowała również patrole i egzekwowanie prawa, zobowiązując się do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim odwiedzającym, którzy przyjeżdżają na wakacje. Jest to część ogólnokrajowej rozprawy z nielegalnymi narkotykami i bronią palną w październiku, częściowo ze względu na tragiczne masowe strzelanie/dźganie nożem w zeszłym tygodniu w żłobku w Nong Bua Lamphu, w którym zginęło dziesiątki, głównie dzieci.

Święto przypada na sześcioletnią rocznicę smutnej śmierci Jego Królewskiej Mości Króla Ramy IX Wielkiego, która miała miejsce 13 października.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.