Departament Autostrad Phuket planuje budowę przejścia podziemnego i tramwajowego w Thalang

Phuket —

Departament Autostrad planuje budowę przejścia podziemnego i tramwajów na skrzyżowaniu molo w dzielnicy Thalang w Phuket.

Przewiduje się, że koszty budowy wyniosą 2.36 miliarda bahtów. Według władz Phuket przejście podziemne będzie miało trzy pasy ruchu i będzie przebiegało pod pomnikiem Thao Thep Krasattri i Thao Si Sunthon, aby ułatwić ruch na skrzyżowaniu molo. 1,574 mXNUMX gruntu otaczającego skrzyżowanie zostanie wywłaszczone z pobliskich obiektów w celu kontynuowania projektu.

Wejście do przejścia podziemnego będzie w Azji Południowo-Wschodniej Cathay Gems Phuket, a wyjście będzie w domu towarowym Robinson. Budowa nie będzie miała wpływu na zabytek historyczny, zapewniły władze Phuket.

Po zakończeniu budowy przejścia podziemnego Wydział Autostrad zajmie się budową tramwajów, które ogrodzą zabytek i staną się nową infrastrukturą komunikacyjną w Thalang.

Cały projekt ma rozpocząć się w 2024 roku i zakończyć w 2027 roku.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.