Tajski Departament Metrologii ostrzega przed chłodną i wietrzną pogodą oraz ulewnymi deszczami

Tajlandia -

Tajski Departament Metrologii ostrzegł przed chłodną i wietrzną pogodą na północy Tajlandii oraz ulewnymi deszczami na południu Tajlandii.

Wynika to z ogniwa wysokiego ciśnienia, które pokrywa górną część Tajlandii, powodując, że północ Tajlandii ma chłodniejszą pogodę i silny wiatr. Tymczasem w dolnej południowej części Tajlandii utrzymuje się monsun, powodując ulewne deszcze z gwałtownymi powodziami, zwłaszcza na obszarach w pobliżu wzgórz, gór i obszarów dorzeczy.

Podczas sztormów fale na Morzu Andamańskim i Zatoce Tajlandzkiej przekraczają dwa metry na otwartym morzu. Łodzie powinny płynąć ostrożnie i unikać obszarów burzliwych.

Tropikalny sztorm „Nesat”, który obecnie obejmuje Filipiny, staje się coraz silniejszy i zmierza dziś w kierunku Morza Południowochińskiego (16 października).th). Burza ma przenieść się na obszar północnego Wietnamu około 20 październikath i szybko stają się słabsze.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.