W miniony weekend Stare Miasto w Phuket doświadczyło najgorszej od pięćdziesięciu lat powodzi, mówią mieszkańcy

Phuket -

Stare Miasto w Phuket ucierpiało w miniony weekend najgorszą powodzią od 50 lat, powiedzieli mediom lokalni mieszkańcy.

Nasza poprzednia historia:

Ulewny deszcz na Phuket przez całą noc i do dzisiejszego ranka spowodował powodzie na wielu obszarach wczoraj (16 października)th).

Teraz aktualizacja:

Mieszkańcy Phuket, w tym pan Rewat Areerob, prezes Organizacji Administracji Prowincji Phuket (PPAO), który powiedział, że ma ponad pięćdziesiąt lat, ale odmówił podania swojego dokładnego wieku, powiedzieli Phuket Express, ponieważ urodzili się podczas niedawnej powodzi na Starym Mieście w Phuket. Obszar miasta był najgorszą powodzią od 50 lat”.

Sytuacja na Starym Mieście w Phuket wróciła do normy, ponieważ wody powodziowe cofnęły się, ale wiele organizacji i wolontariuszy zebrało się razem, aby oczyścić ulice ze śmieci i gruzu naniesionego przez powódź.

Niestety, w najbliższej przyszłości może być więcej opadów, ale nie oczekuje się, że będą one tak silne i trwałe, jak niedawne burze, które spowodowały rozległe spustoszenie w Phuket w miniony weekend.

Ulewny deszcz przez wiele godzin spowodował osunięcia ziemi w Kamali, Patong i Kathu, które również spowodowały upadek słupów energetycznych wczoraj (16 października).

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.