Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: Poważne powodzie, nietrzeźwy policjant aresztowany z bronią i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasza cotygodniowa funkcja, w której przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszej okolicy Phuket z zeszłego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 10 października 2022 r. do niedzieli 16 października 2022 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Ulewny deszcz na Phuket przez całą noc i aż do rana spowodował powodzie w wielu obszarach.

Wiele obszarów ucierpiało z powodu powodzi w godzinach porannych, które sparaliżowały wiele głównych dróg. Deszcz trwał przez cały dzień.

Ulewny deszcz przez wiele godzin spowodował osunięcia ziemi w Kamali, Patong i Kathu, które spowodowały również upadek słupów energetycznych.

Osuwiska znaleziono na drodze Kathu – Na Koh Road w Kathu, przy wejściu na Giant Hill (Khao Yak) w Kamali oraz na wzgórzu Patong. Ruch uliczny blokowała ziemia i duże skały, które spadały z pobliskich wzgórz.

2. Policja Wydziału Służb Specjalnych została wezwana po tym, jak policjant, który nie był na służbie, został zauważony z bronią w ręku i spacerował po prywatnym osiedlu mieszkaniowym w Thalang, którego oczyszczenie zajęło dziewięć godzin.

Został znaleziony z pistoletem załadowanym siedmioma kulami i dodatkowymi 8 kulami w kieszeniach.

Policjant, który nie był na służbie, który był widziany z bronią i spacerował po prywatnym osiedlu mieszkaniowym w Thalang, uzyskał pozytywny wynik testu na obecność narkotyków.

Ten incydent ma miejsce, gdy premier Tajlandii Prayut Chan-O-Cha zarządził ogólnokrajową rozprawę z nielegalnymi narkotykami i nielegalną bronią po tragicznej masowej strzelaninie w Nong Bua Lamphu w tym miesiącu.

3. W mediach społecznościowych rozprzestrzenił się filmik, na którym taksówkarz kłóci się z innymi użytkownikami drogi.

Taksówkarz opuścił szybę samochodu, po czym wykrzykiwał przekleństwa i niegrzeczne słowa do innych kierowców, którzy nie schodzili mu z drogi.

Kierowca taksówki w wirusowym nagraniu wściekłości drogowej przyznał, że zażył tabletki metamfetaminy przed kłótnią z użytkownikami dróg.

Kierowca taksówki został oskarżony o używanie narkotyków kategorii 1 i używanie ich podczas prowadzenia pojazdu.

Cofnięto prawo jazdy taksówkarza, który przyznał się, że zażył tabletki metamfetaminy przed kłótnią z użytkownikami dróg przyłapanymi na wirusowym wideo.

Cofnięto mu prawo jazdy na taksówki. Nie jest w stanie prowadzić żadnej taksówki przez trzy lata przed ewentualnym przedłużeniem jego prawa jazdy.

4. Phuket planuje tymczasowo przenieść pomnik bohaterki po projektach renowacji dróg i okolic.

Prowincja planuje przenieść pomnik do Muzeum Narodowego Thalang, podczas gdy przodkowie bohaterki i miejscowi chcą przenieść pomnik do świątyni Phra Nang Sang. Jednak ostateczna decyzja zostanie podjęta w najbliższej przyszłości.

Departament Autostrad planuje budowę przejścia podziemnego i tramwajów na skrzyżowaniu molo w dzielnicy Thalang w Phuket.

Przewiduje się, że koszty budowy wyniosą 2.36 miliarda bahtów. Przejście podziemne będzie miało trzy pasy i będzie przebiegało pod pomnikiem Thao Thep Krasattri i Thao Si Sunthon, aby ułatwić ruch na skrzyżowaniu molo.

5. Phuket spodziewa się wygenerować co najmniej dwa miliardy bahtów w ten długi czterodniowy weekend świąteczny.

Biuro Turystyki Phuket powiedziało: „Około 152,691 XNUMX odwiedzających jest w Phuket podczas tych długich wakacji".

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Nie znaleziono subskrybenta, prawdopodobnie został już usunięty. Nie są wymagane żadne dalsze działania.

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.