Gabinet zatwierdza 6.6 miliarda bahtów za mosty nad jeziorem Songkhla i mosty na wyspie Lanta

ZDJĘCIE: MGR Online

Południowa Tajlandia –

Rząd Tajlandii zatwierdził 6.6 miliarda bahtów na dwa projekty mostowe, które są mostem przez jezioro Songkhla w Songkhla do prowincji Phatthalung i mostem łączącym wyspę Lanta w Krabi.

Minister transportu Saksayam Chidchob ujawnił dziś (18 października), że rząd zatwierdził dwa projekty mostów, które są

  1. Most przecinający jezioro Songkhla w dystrykcie Koh Yai, dystrykt Krasaesin w Songkhla do subdystryktu Jong Tanon, dystrykt Khao Chaison w Phatthalung za 4.8 miliarda bahtów.
ZDJĘCIE: MGR Online

2. Most łączący wyspę Lanta w podokręgu Koh Khlang z podokręgiem Lanta Noi w dystrykcie Koh Lanta w Krabi za 1.8 miliarda bahtów.

Most nad jeziorem Songkhla będzie miał dwa pasy ruchu, które można przedłużyć do czterech pasów. Będzie to Box Segmental Bridge. Całkowita odległość mostu wyniesie siedem kilometrów. Most połączy dwie prowincje, Songkhla i Phatthalung, które mogą skrócić 80 kilometrów lub dwie godziny podróży.

Tymczasem most łączący wyspę Lanta będzie mostem Balanced Cantilever Bridge. Most będzie miał długość 2,240 metrów. Most skróci czas z dwóch godzin do dwóch minut.

Oba projekty potrwają trzy lata (2023 – 2025). Rozpoczęcie budowy ma nastąpić we wrześniu przyszłego roku. Oba projekty będą ważnymi punktami orientacyjnymi w przyszłości, które pobudzą turystykę i transport.

ZDJĘCIE: MGR Online

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.