Kamala, mieszkańcy Phuket cierpiący na gwałtowne powodzie, lokalne władze udzielające wsparcia

Kamala –

Mieszkańcy Kamali w Phuket nadal cierpią z powodu gwałtownych powodzi, gdy piasek i ziemia zaatakowały ich domy.

Ulewny deszcz na Phuket przez całą noc i aż do dzisiejszego ranka spowodował powodzie w wielu obszarach w niedzielę (16 październikath).

Wiele obszarów w Kamali w dystrykcie Kathu zostało uszkodzonych przez gwałtowne powodzie od niedzieli. Wczoraj (17 październikath) wicegubernator Phuket Amnuay Pitsuwan i pan Jutha Dumluck, szef organizacji administracyjnej Tambon, odwiedzili mieszkańców Baan Bangwan, Baan Na Nua, Baan Nok Lay, Baan Kok Yang, Baan Huan Kwuan i Baan Naka.

Władze pomagały mieszkańcom w sprzątaniu ich domów w miejscach, w których piasek i ziemia zaatakowały ich domy i pobliskie obszary.

Mieszkańcy Kamali nadal liczą na dalszą pomoc rządu, ponieważ wiele z ich domów stało się tymczasowo niezdatnych do zamieszkania z powodu powodzi.

Royal Thai Navy również pomaga potrzebującym w całym Phuket.

Goong jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu agencji informacyjnych w Tajlandii, a od trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się głównie w lokalnych wiadomościach dotyczących Phuket, Pattaya i Chonburi, z naciskiem na tłumaczenie z języka tajskiego na angielski i pośredniczenie między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów między tymi trzema.