Kamala, mieszkańcy Phuket cierpiący na gwałtowne powodzie, lokalne władze udzielające wsparcia

Kamala –

Mieszkańcy Kamali w Phuket nadal cierpią z powodu gwałtownych powodzi, gdy piasek i ziemia zaatakowały ich domy.

Ulewny deszcz na Phuket przez całą noc i aż do dzisiejszego ranka spowodował powodzie w wielu obszarach w niedzielę (16 październikath).

Wiele obszarów w Kamali w dystrykcie Kathu zostało uszkodzonych przez gwałtowne powodzie od niedzieli. Wczoraj (17 październikath) wicegubernator Phuket Amnuay Pitsuwan i pan Jutha Dumluck, szef organizacji administracyjnej Tambon, odwiedzili mieszkańców Baan Bangwan, Baan Na Nua, Baan Nok Lay, Baan Kok Yang, Baan Huan Kwuan i Baan Naka.

Władze pomagały mieszkańcom w sprzątaniu ich domów w miejscach, w których piasek i ziemia zaatakowały ich domy i pobliskie obszary.

Mieszkańcy Kamali nadal liczą na dalszą pomoc rządu, ponieważ wiele z ich domów stało się tymczasowo niezdatnych do zamieszkania z powodu powodzi.

Royal Thai Navy również pomaga potrzebującym w całym Phuket.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.