Główna droga w Phuket sparaliżowana przez powódź, Royal Thai Navy pomaga ofiarom powodzi

Phuket -

Główna droga w Thalang została sparaliżowana przez powódź, ponieważ deszcz nie ustawał.

Deszcz znów zaczął padać od rana (18 października)th), co spowodowało, że wiele obszarów w Thalang ponownie zaczęło zalewać, po drastycznych powodziach w miniony weekend.

Na Thep Kasattri Road w Baan Lipohn w podokręgu Thep Kasattri, zarówno północne, jak i południowe pasy ruchu zostały zalane. Ruch był opóźniony o wiele kilometrów.

Tymczasem w Cherng Talay wiele dróg zostało zalanych przez silne prądy przepływające przez ten obszar. Wiele motocykli nie mogło przejechać.

Od godziny 2:00 woda zaczęła opadać i sytuacja wróciła do normy.

Jednak mieszkańcy Soi Pa Neang i Soi Samkong 1 w subdystrykcie Rassada w dzielnicy Mueang Phuket nadal cierpią z powodu powodzi. Royal Thai Navy od wczoraj pomaga w usuwaniu wód powodziowych. Duże pompy wodne są używane 24 godziny na dobę do spuszczania wody.

Widziano grupy pomocy, które rozdawały żywność i wodę oraz środki medyczne potrzebującym w strefach powodziowych.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.