Mieszkańcy Rassada na Phuket wciąż cierpią z powodu najgorszych od dziesięcioleci powodzi

Rassada, Phuket –

Mieszkańcy subdystryktu Rassada, dystrykt Mueang Phuket, wciąż cierpią z powodu powodzi w miniony weekend, która jest najgorszą powodzią od 30 lat, powiedzieli mieszkańcy Phuket Express.

Nasza poprzednia historia:

Ulewny deszcz na Phuket przez całą noc i aż do dzisiejszego ranka spowodował powodzie w wielu obszarach w niedzielę (16 październikath).

Zeszłej nocy (17 październikath), ratownicy z Kusoldharm Rescue Foundation odwiedzili mieszkańców Soi Pa Neang i Soi Samkong 1, którzy nadal cierpią z powodu powodzi trzy dni po zakończeniu ulewnego deszczu. Teren znajduje się w pobliżu rozległej laguny, gdzie poziom wody podniósł się nad nasypami.

Do usuwania wód powodziowych z obszaru wykorzystywane są ogromne pompy wodne. Jednak poziom wody jest nadal wysoki, w niektórych obszarach do 80 centymetrów. Część wody przedostała się do wnętrza domów mieszkalnych, co spowodowało ewakuację mieszkańców do pobliskich schronów przez władze lokalne. Ofiarom przekazano również żywność, opiekę medyczną i pomoc.

Pan Tanakorn Sangnark, mieszkaniec Soi Pa Neang, powiedział Phuket Express: „Mieszkam tu od ponad 30 lat. To najgorsza powódź w ciągu tych 30 lat. Zwykle obszar ten zawsze zaleje, gdy pada deszcz, ale tym razem była katastrofalna, zalewając domy i trwająca przez wiele dni”.

W międzyczasie Stare Miasto w Phuket ucierpiało w miniony weekend najgorszą powodzią od 50 lat, powiedzieli mediom lokalni mieszkańcy.

Gubernator Phuket nadal odwiedza dziś ofiary, które nadal cierpią z powodu powodzi w miniony weekend.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.