Kathu na Phuket cierpi z powodu osunięć ziemi i gwałtownych powodzi

Kathu, Phuket –

Dom księdza w Kathu ucierpiał z powodu gwałtownych powodzi i osunięć ziemi, nawet gdy w ciągu nocy więcej deszczu nawiedziło Phuket, komplikując wysiłki na rzecz oczyszczenia z weekendowych powodzi, które niektórzy mieszkańcy nazywają najgorszymi od dziesięcioleci.

Ulewne deszcze na Phuket przez całą noc i aż do rana spowodowały powodzie w wielu obszarach w niedzielę (1 października)6th).

Dzisiaj (19 października) wicegubernator Phuket Amnuay Pitsuwan i przywódca dystryktu Kathu Siwat Rawamgkum odwiedzili dom księdza w Bang Thong w dystrykcie Kathu po tym, jak obszar ten ucierpiał w wyniku gwałtownych powodzi i osunięć ziemi na początku tego tygodnia.

Władze pomogły mieszkańcom w usuwaniu piasku i gleby z tego obszaru, a także w zapobieganiu kolejnym osuwiskom.

W międzyczasie mieszkańcy Kamali w Phuket wciąż cierpią z powodu gwałtownych powodzi, gdy piasek i ziemia zaatakowały ich domy.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Nie znaleziono subskrybenta, prawdopodobnie został już usunięty. Nie są wymagane żadne dalsze działania.

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.