Poziomy wody w kanale Bang Yai przelewają się na Stare Miasto w Phuket

Miasto Phuket –

Poziomy wody w kanale Bang Yai dotarły do ​​brzegów, zanim wypłynęły i ponownie zaczęły zalewać niektóre części obszaru Starego Miasta w Phuket.

Deszcz trwał w Phuket przez całą noc i dzień. Woda w kanale Bang Yai, który przepływa przez obszar Starego Miasta w Phuket, ponownie dotarła do brzegów i przepłynęła. Niektóre części Starego Miasta w Phuket i okolic są zalane, takie jak skrzyżowanie Charter Bank, On Montri Road i Phang Nga Road.

Gubernator Phuket Narong Woonciew nakazał władzom miasta Phuket szybkie wypompowanie wody z tego obszaru. Mieszkańcy w pobliżu są ostrzegani, aby przenieśli swoje nieruchomości na wyższe obszary.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu agencji informacyjnych w Tajlandii, a od trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się głównie w lokalnych wiadomościach dotyczących Phuket, Pattaya i Chonburi, z naciskiem na tłumaczenie z języka tajskiego na angielski i pośredniczenie między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów między tymi trzema.