Osiem osób ewakuowanych z osuwiska na Rang Hill w Phuket Town

Miasto Phuket –

Osiem osób zostało ewakuowanych w nocy z osuwiska na wzgórzu Rang w mieście Phuket.

Ratownicy zostali powiadomieni o zdarzeniu po północy (20 października)th) przy zakwaterowaniu na Kor Sim Bee Road w Rang Hill w Talad Nuea w Phuket Town.

Ekipy ratunkowe przybyły na miejsce zdarzenia, aby znaleźć teren na wzgórzu Rang. Osiem osób, w tym jedna starsza osoba, zostało z pewnymi trudnościami ewakuowane z tego obszaru.

Szef dystryktu Mueang Phuket Suwit Suriyawong przeprowadził dziś rano inspekcję tego obszaru i obiecał odzyskać i naprawić zniszczone domy i okolice (20 października).

Na całej wyspie odnotowano wiele osuwisk.

Ulewny deszcz przez wiele godzin spowodował osunięcia ziemi w Kamali, Patong i Kathu, które spowodowały również upadek słupów energetycznych.

Osuwisko na głównej drodze w Phuket spowodowało znaczne opóźnienia w ruchu.

Mieszkańcy Kamali w Phuket nadal cierpią z powodu gwałtownych powodzi, gdy piasek i ziemia zaatakowały ich domy.

Dom księdza w Kathu ucierpiał z powodu gwałtownych powodzi i osunięć ziemi, mimo że w ciągu nocy kolejne deszcze nawiedziły Phuket, komplikując wysiłki mające na celu sprzątanie po weekendowych powodziach, które niektórzy miejscowi nazywają najgorszymi od dziesięcioleci.

Kolejne osuwisko na głównej drodze w Phuket zablokowało cały pas w Rassada w Mueang Phuket, co spowodowało chaos na drogach.

Droga prowadząca do Patong Hill z Kathu w Phuket jest obecnie tymczasowo zamknięta po tym, jak zaczęła się zapadać w wyniku osuwiska.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu agencji informacyjnych w Tajlandii, a od trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się głównie w lokalnych wiadomościach dotyczących Phuket, Pattaya i Chonburi, z naciskiem na tłumaczenie z języka tajskiego na angielski i pośredniczenie między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów między tymi trzema.