Autobus wycieczkowy jadący do Phuket zapala się po wybuchu opony w Samut Songkram, 21 pasażerów ucieka z życiem

Samut Songkram –

Około 21 pasażerów uciekło z życiem po tym, jak opona autobusu wycieczkowego na trasie Ratchathani-Phuket podobno eksplodowała na drodze Rama 2 we wczesnych godzinach porannych w piątek, 21 października, powodując zapalenie się autobusu.

Urzędnicy z podokręgu Yi San i strażacy przybyli na miejsce zdarzenia w dystrykcie Amphawa prowincji Samut Songkram około 4:30 rano po otrzymaniu powiadomienia o incydencie z wybuchem. Po przyjeździe widziano dziesiątki pasażerów uciekających z pojazdu, gdy pod autobusem płonął zbiornik gazu NGV.

Strażacy spędzili około 45 minut, aby ugasić pożar. Nie zgłoszono żadnych obrażeń i zgonów.

59-letni kierowca autobusu Prasert Siripru powiedział urzędnikom, że w czasie wypadku jechał z Ubon Ratchathani i jechał do Phuket, przewożąc 21 pasażerów. Większość spała. Podczas jazdy podobno eksplodowała prawa tylna opona, więc od razu zaparkował autobus na poboczu i sprawdził oponę.

Ale wokół tylnego koła zaczął płonąć ogień i szybko się rozprzestrzenił. Prasert następnie pośpiesznie kazał wszystkim pasażerom wyskoczyć z autobusu, zanim zadzwonił na policję i strażaków. Przyczyna pożaru jest badana.

Zdjęcie dzięki uprzejmości: Dailynews

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

Potrzebujesz ubezpieczenia Covid-19 na następną podróż do Tajlandii? Kliknij tutaj.

Śledź nas na Facebook

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Nie Meechukhun
National News Writer w The Pattaya News od września 2020 r. do października 2022 r. Urodzona i wychowana w Bangkoku, Nop lubi opowiadać historie o swoim rodzinnym mieście słowami i obrazami. Jej doświadczenie edukacyjne w Stanach Zjednoczonych i pasja dziennikarska ukształtowały jej autentyczne zainteresowania społeczeństwem, polityką, edukacją, kulturą i sztuką.