Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: Najgorsza powódź od 50 lat, zawaliła się droga na wzgórzu Patong, zaginął rosyjski i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasza cotygodniowa funkcja, w której przedstawiamy najważniejsze lokalne historie w naszej okolicy Phuket z zeszłego tygodnia. Liczba historii różni się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są to dni od poniedziałku 17 października 2022 r. do niedzieli 23 października 2022 r.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Stare Miasto w Phuket ucierpiało w miniony weekend najgorszą powodzią od 50 lat, powiedzieli mediom lokalni mieszkańcy.

Mieszkańcy Phuket, w tym pan Rewat Areerob, prezes Organizacji Administracji Prowincji Phuket (PPAO), który powiedział, że ma ponad pięćdziesiąt lat, ale odmówił podania swojego dokładnego wieku, powiedzieli Phuket Express, ponieważ urodzili się podczas niedawnej powodzi na Starym Mieście w Phuket. Obszar miasta był najgorszą powodzią od 50 lat”.

2. Droga prowadząca do Patong Hill w Phuket zaczęła się zawalać po osuwisku.

Kierowcy, którzy jadą z Kathu na Patong Hill, zgłosili szkody 3 października o godzinie 30:19. Po jednej stronie drogi grunt zaczął się osuwać, co spowodowało zawalenie się powierzchni pobocza i barierki ochronnej.

Droga prowadząca do Patong Hill z Kathu w Phuket jest obecnie tymczasowo zamykana po tym, jak zaczęła się zapadać w wyniku osuwiska.

Policja drogowa Patong informuje, że droga jest tymczasowo zamknięta w pobliżu zakrętu przy stacji pomp wody w Kathu do świątyni Suwan Khiri Wong w Patong, która ma około 500 metrów.

Droga Patong będzie gotowa do użytku po tymczasowych pracach naprawczych, które potrwają siedem dni, a prace zostaną rozpoczęte po ustaniu obecnych opadów deszczu.

Dyrektor autostrady w Phuket, pan Yutthana Pitak, powiedział Phuket Express: „Remonty dróg można rozpocząć po ustaniu deszczu. Tymczasowy remont drogi potrwa około siedmiu dni”.

Od niedzieli droga jest zamknięta dla wszystkich pojazdów i dostępna tylko dla pieszych. Władze miasta Patong zorganizowały transfer spod znaku Patong City – Patong Firefighter Station.

3. Kolejne osuwisko na głównej drodze w Phuket zablokowało cały pas w Rassada w Mueang Phuket, co spowodowało chaos na drogach.

Ruch jest opóźniony, ponieważ cały pas jest blokowany przez drzewa i słupy energetyczne. Policja drogowa pomogła na drodze.

Część obwodnicy, która jest jedną z kilku głównych dróg w Phuket, jest nadal zamknięta z powodu obawy o kolejne osuwiska pod opuszczonym budynkiem na pasie w kierunku północnym.

Gubernator Phuket Narong Woonciew przeprowadził inspekcję obszaru Bypass Road, aby rozważyć, jak ryzykowne jest powodowanie większej liczby osuwisk.

30-letni opuszczony budynek przy głównej obwodnicy w dzielnicy Rassada w Mueang Phuket zostanie zburzony.

Zakończenie rozbiórki zajmie około dwóch tygodni.

4. Zawalił się 32-pokojowy budynek mieszkalny w dzielnicy Samkong, w dzielnicy Rassada, w dzielnicy Mueang Phuket. Nie zgłoszono żadnych zgonów ani poważnych obrażeń.

Jeden z najemców powiedział Phuket Express, że budynek mieszkalny zaczął się zawalać dzień wcześniej. W ciągu dnia w budynku znaleziono kilka znaczących pęknięć, zanim budynek zawalił się w nocy.

Nakazano rozbiórkę zawalonego mieszkania w Samkong w Rassada.

Burmistrz Rassada Pan Nakarin Yosangrat powiedział Phuket Express: „Wydaliśmy właścicielowi dokument prawny dotyczący rozbiórki mieszkania. Zwykle dajemy 30 dni.”

5. 53-letnia rosyjska turystka zniknęła z hotelu w dzielnicy Thalang.

53-letnia Elena Rusradchenko, obywatelka Rosji, ma problemy z pamięcią.

Zaginiona Rosjanka była ostatnio widziana po tym, jak weszła do morza w Thang i zostawiła swoje ubrania i buty na plaży.

Od wczoraj policja Sakoo, policja turystyczna Phuket i inne rozpoczęły poszukiwania zarówno na lądzie, jak i na morzu. Jak dotąd jednak nadal nie ma po niej śladu.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dziękuję za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.